| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si514 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 27 MHz |
| Function: | Enable/Disable (Reprogrammable) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 26mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
514GBB000110BAGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
|
514KBB000110BAGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
|
![]() |
530CA100M000DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
![]() |
530CA103M667DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 103.6670MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
![]() |
530CA106M250DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 106.2500MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
![]() |
530CA109M260DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 109.2600MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
![]() |
530CA10M0000DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
![]() |
530CA10M2400DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.2400MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
![]() |
530CA110M000DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 110.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |
![]() |
530CA114M285DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 114.2850MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.25100 |