| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si530 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 25 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 88mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
530JA28M6363DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 28.6363MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530JA35M8400DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 35.8400MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530JA40M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530JA44M8000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 44.8000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530JA80M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530JA98M3040DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 98.3040MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530PA10M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530PA10M2400DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.2400MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530PA25M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |
![]() |
530PA33M3333DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $7.18200 |