| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 74.25 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±7ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 100mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
590JD150M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 150.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
590KD61M4400DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 61.4400MHZ CML SMD |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
590PD133M330DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 133.3300MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
591AC000106DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 106.0000KHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
591AC000211DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 211.0000KHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
591AC143M360DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 143.3600MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
591AC150M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
591AC155M520DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
591AC156M250DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.79692 |
![]() |
591AD25M0000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.79692 |