| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO (125W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 125 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 84.1% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MI-B23-IXVicor |
MI-B23-IX 28V/24V 75W |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B73-IXVicor |
MI-B73-IX 165V / 24V 75W |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B20-IXVicor |
MI-B20-IX 28V/5V 75W |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B70-IXVicor |
DC DC CONVERTER 75W |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B22-IXVicor |
DC DC CONVERTER 75W |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B6L-IXVicor |
MI-B6L-IX 270V/28V 75W SM |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B62-IXVicor |
MI-B62-IX 270V/15V 75W SM |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B6R-IXVicor |
MI-B6R-IX 270V/7.5V 75W S |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B21-IXVicor |
MI-B21-IX 28V/12V 75W SMD |
In Stock: 0 $441.38000 |
![]() |
MI-B6M-IXVicor |
MI-B6M-IX 270V/10V 75W SM |
In Stock: 0 $441.38000 |