| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 66V |
| Voltage - Input (Max): | 154V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15.15A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 79.8% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
V110C5M75BNVicor |
DC DC CONVERTER 5V 75W |
In Stock: 0 $421.45000 |
|
V300C15M75BKVicor |
M 180/375/300 15V/ 5A |
In Stock: 0 $421.45000 |
|
V375C24M75BL3Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 75W |
In Stock: 0 $421.99000 |
|
![]() |
VI-B31-CU-BM-F2Vicor |
VI-B31-CU-BM-F2 48V/12V 200W |
In Stock: 0 $422.06000 |
![]() |
VI-231-EU-BM-B1Vicor |
VI-231-EU-BM-B1 48V/12V 200W |
In Stock: 0 $422.76000 |
![]() |
VI-B61-CU-BM-F7Vicor |
VI-B61-CU-BM-F7 300V/15V 200W |
In Stock: 0 $423.06000 |
![]() |
VI-264-EU-BM-F2Vicor |
VI-264-EU-BM-F2 300V/48V 200W |
In Stock: 0 $423.30000 |
V300A12C500BSTVicor |
C 180/375/300 12V/ 41.7A |
In Stock: 0 $423.49000 |
|
V300A15C500BSTVicor |
C 180/375/300 15V/ 33.3A |
In Stock: 0 $423.49000 |
|
![]() |
VI-264-EU-BM-F3Vicor |
300V/60V 200W BATMOD |
In Stock: 0 $423.60000 |