| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINI (150W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 30A |
| Power (Watts): | 150 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 84.8% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
V28C3V3H50BKVicor |
H 9/36/28 3.3V/ 15.2A |
In Stock: 0 $416.22000 |
|
S28C12H100BLVicor |
H 9/36/28 12V/ 8.33A |
In Stock: 0 $416.22000 |
|
S300B3V3H100BL2Vicor |
DC DC CONVERTER |
In Stock: 0 $416.22000 |
|
V28C12H100BK3Vicor |
H 9/36/28 12V/ 8.33A |
In Stock: 0 $416.22000 |
|
S375B5H150BNVicor |
H 250/425/375 5V/ 30A |
In Stock: 0 $416.22000 |
|
S24B3V3H100BLVicor |
H 18/36/24 3.3V/ 30.3A |
In Stock: 0 $416.22000 |
|
![]() |
VI-25P-EU-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 13.8V 200W |
In Stock: 0 $416.37000 |
![]() |
VE-J71-01Vicor |
DC DC CONVERTER 50W |
In Stock: 0 $416.59000 |
![]() |
MI-J20-IZ-SVicor |
DC DC CONVERTER 5V 25W |
In Stock: 0 $417.14000 |
![]() |
MI-J21-IZ-SVicor |
DC DC CONVERTER 12V 25W |
In Stock: 0 $417.14000 |