| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-200™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 20V |
| Voltage - Output 1: | 95V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 790mA |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
VI-241-EV-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 150W |
In Stock: 0 $402.43000 |
![]() |
VI-263-BM-01-SVicor |
VI-263-BM-01-S 300V/24V 200W |
In Stock: 0 $402.60000 |
![]() |
VI-25J-EU-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 36V 200W |
In Stock: 0 $402.68000 |
![]() |
VI-2TJ-EV-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 36V 150W |
In Stock: 0 $402.68000 |
![]() |
VI-203-CY-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 50W |
In Stock: 0 $402.74000 |
![]() |
VI-2N2-EV-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 150W |
In Stock: 0 $402.78000 |
S24C12M100BLVicor |
M 18/36/24 12V/ 8.34A |
In Stock: 0 $402.81000 |
|
![]() |
VI-2WB-CW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 95V 100W |
In Stock: 0 $402.87000 |
VI-JT2-IZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 25W |
In Stock: 0 $402.91000 |
|
![]() |
VE-JW1-IW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 100W |
In Stock: 0 $402.92000 |