| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (25W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 85V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 294mA |
| Power (Watts): | 25 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.36" L x 2.28" W x 1.08" H (59.9mm x 57.9mm x 27.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
VI-2W2-EV-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 150W |
In Stock: 0 $398.25000 |
![]() |
VI-2N4-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 100W |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VI-20Y-EY-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 10W |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VI-720195BVicor |
H 150/350/250 12V/ 12.5A |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VI-811588BVicor |
H 180/375/300 5.2V/ 27.4A |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VI-810632BVicor |
H 150/350/217 5.6V/ 23.2A |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VI-820116BVicor |
H 23/50/36 24V/ 6.25A |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VI-810635BVicor |
H 150/350/217 26.5V/ 5.2A |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VI-820091BVicor |
H 200/400/267 15V/ 7.34A |
In Stock: 0 $398.28000 |
![]() |
VE-820201BVicor |
H 14.5/36/24 6.5V/ 23.1A |
In Stock: 0 $398.28000 |