| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-200™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 20V |
| Voltage - Output 1: | 95V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 790mA |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
VI-222-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 100W |
In Stock: 0 $393.86000 |
![]() |
VI-230-CW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 100W |
In Stock: 0 $393.88000 |
![]() |
VI-211-EU-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 200W |
In Stock: 0 $393.92000 |
![]() |
VI-2N1-EU-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 200W |
In Stock: 0 $394.07000 |
![]() |
VI-20L-CY-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 28V 50W |
In Stock: 0 $394.07000 |
![]() |
VI-230-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 100W |
In Stock: 0 $394.10000 |
![]() |
VI-B63-EU-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 200W |
In Stock: 0 $394.12000 |
![]() |
VI-2W4-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 100W |
In Stock: 0 $394.14000 |
![]() |
MI-J61-IA-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 10W |
In Stock: 0 $394.15000 |
![]() |
VE-211-EU-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 200W |
In Stock: 0 $394.16000 |