| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Maxi (400W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 80A |
| Power (Watts): | 400 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 84.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
V375A5T400BG4Vicor |
T 250/425/375 5V/ 80A |
In Stock: 0 $392.50000 |
|
![]() |
VI-912195BVicor |
T 18/36/24 36V/ 11.1A |
In Stock: 0 $392.50000 |
![]() |
VE-912138BVicor |
C 210/380/267 2V/ 48A |
In Stock: 0 $392.50000 |
V375A3V3T264BN4Vicor |
T 250/425/375 3.3V/ 80A |
In Stock: 0 $392.50000 |
|
![]() |
VE-711516BVicor |
T 14/36/24 28V/ 2.68A |
In Stock: 0 $392.50000 |
![]() |
VE-910445BVicor |
C 200/425/375 48V/ 8.3A |
In Stock: 0 $392.50000 |
![]() |
VE-912489BVicor |
C 20/ 40/ 27 15V/ 26.6A |
In Stock: 0 $392.50000 |
![]() |
VE-920025BVicor |
C 150/250/183 15V/ 26.6A |
In Stock: 0 $392.50000 |
![]() |
VE-911065BVicor |
C 210/375/300 18V/ 22.2A |
In Stock: 0 $392.50000 |
![]() |
VE-912126BVicor |
C 66/154/95 48V/ 8.33A |
In Stock: 0 $392.50000 |