V24A3V3T264BL3
V24A3V3T264BL3
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
V24A3V3T264BL3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 264W
Type Description
Series:Maxi (264W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):80A
Power (Watts):264 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:78.5%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)