| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-200™ (200W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100V |
| Voltage - Input (Max): | 200V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16.67A |
| Power (Watts): | 200 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
VI-231-CW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 100W |
In Stock: 0 $390.37000 |
![]() |
VI-BVP-EX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 13.8V 75W |
In Stock: 0 $390.41000 |
![]() |
VI-2N3-CY-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 50W |
In Stock: 0 $390.44000 |
![]() |
VI-20L-EX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 28V 75W |
In Stock: 0 $390.55000 |
![]() |
VI-231-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 100W |
In Stock: 0 $390.59000 |
![]() |
VE-202-EX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 75W |
In Stock: 0 $390.61000 |
![]() |
VI-202-EX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 75W |
In Stock: 0 $390.61000 |
![]() |
VI-2N3-EY-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 50W |
In Stock: 0 $390.65000 |
![]() |
VI-200-CX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 75W |
In Stock: 0 $390.70000 |
![]() |
VI-262-CW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 100W |
In Stock: 0 $390.81000 |