| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (25W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 66V |
| Voltage - Input (Max): | 160V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 25 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.36" L x 2.28" W x 1.08" H (59.9mm x 57.9mm x 27.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
VE-J4P-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 13.8V 100W |
In Stock: 0 $365.81000 |
V375A5C300BG3Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 300W |
In Stock: 0 $366.15000 |
|
V300A3V3C200BLVicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 200W |
In Stock: 0 $366.52000 |
|
V300A3V3T200BLVicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 200W |
In Stock: 0 $366.52000 |
|
V375A5C400BG4Vicor |
C 250/425/375 5V/ 80A |
In Stock: 0 $366.59000 |
|
S300A3V3C200BLVicor |
C 180/375/300 3.3V/ 60.6A |
In Stock: 0 $367.48000 |
|
![]() |
VE-B6T-02Vicor |
VE-B6T-02 300V/6.5V 200W |
In Stock: 0 $367.65000 |
V300A5C300BNVicor |
DC DC CONVERTER 5V 300W |
In Stock: 0 $367.68000 |
|
V300A5T300BNVicor |
DC DC CONVERTER 5V 300W |
In Stock: 0 $367.68000 |
|
![]() |
VI-711555BVicor |
DC DC CONVERTER |
In Stock: 0 $367.94000 |