| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 20V |
| Voltage - Output 1: | 6.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 7.69A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.36" L x 2.28" W x 1.08" H (59.9mm x 57.9mm x 27.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
V28A3V3C150BVicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 150W |
In Stock: 0 $364.13000 |
|
V48A3V3C264BGVicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 264W |
In Stock: 0 $364.19000 |
|
V48A3V3C264BNVicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 264W |
In Stock: 0 $364.19000 |
|
V300A5C300BN3Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 300W |
In Stock: 0 $364.21000 |
|
V48A3V3C264BF3Vicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 264W |
In Stock: 0 $364.28000 |
|
VI-JTP-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 13.8V 100W |
In Stock: 0 $364.39000 |
|
VI-J72-CZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 25W |
In Stock: 0 $364.41000 |
|
V300A5C400BSTVicor |
C 180/375/300 5V/ 80A |
In Stock: 0 $364.46000 |
|
V300A3V3C264BSTVicor |
C 180/375/300 3.3V/ 80A |
In Stock: 0 $364.46000 |
|
VI-JN1-EZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 25W |
In Stock: 0 $364.50000 |