| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Maxi (400W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 250V |
| Voltage - Input (Max): | 425V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 26.67A |
| Power (Watts): | 400 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 85.3% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
VI-J62-CZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 25W |
In Stock: 0 $361.36000 |
|
S24A12C300BLVicor |
C 18/36/24 12V/ 25A |
In Stock: 0 $361.38000 |
|
![]() |
VI-920375BVicor |
T 180/375/300 5V/ 60A |
In Stock: 0 $361.40000 |
![]() |
VI-912439BVicor |
T 180/375/300 5V/ 60A |
In Stock: 0 $361.40000 |
VI-J42-CX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 75W |
In Stock: 0 $361.49000 |
|
![]() |
VI-920044BVicor |
T 149/405/224 3.3V/ 33.3A |
In Stock: 0 $361.56000 |
VI-J5B-CW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 95V 100W |
In Stock: 0 $361.58000 |
|
V150A15C400BNVicor |
DC DC CONVERTER 15V 400W |
In Stock: 0 $361.65000 |
|
V300A5C300BL3Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 300W |
In Stock: 0 $361.69000 |
|
VI-J42-EX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 75W |
In Stock: 0 $361.69000 |