| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Maxi (400W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100V |
| Voltage - Input (Max): | 200V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 26.67A |
| Power (Watts): | 400 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 88.6% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
VI-J5B-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 95V 100W |
In Stock: 0 $360.91000 |
|
V48A8C400BGVicor |
DC DC CONVERTER 8V 400W |
In Stock: 0 $360.93000 |
|
V48A8C400BNVicor |
DC DC CONVERTER 8V 400W |
In Stock: 0 $360.93000 |
|
VI-J1J-CX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 36V 75W |
In Stock: 0 $360.95000 |
|
V375A2C160BG4Vicor |
C 250/425/375 2V/ 80A |
In Stock: 0 $360.95000 |
|
V375A2C160BN4Vicor |
C 250/425/375 2V/ 80A |
In Stock: 0 $360.95000 |
|
VI-J1M-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 10V 100W |
In Stock: 0 $360.99000 |
|
V300A48E500BF3Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 500W |
In Stock: 0 $361.04000 |
|
VI-J2N-EX-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 18.5V 75W |
In Stock: 0 $361.06000 |
|
V300A48E500BS2Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 500W |
In Stock: 0 $361.06000 |