| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.36" L x 2.28" W x 1.08" H (59.9mm x 57.9mm x 27.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
V375A3V3C264BG4Vicor |
C 250/425/375 3.3V/ 80A |
In Stock: 0 $357.72000 |
|
V150A8C400BNVicor |
DC DC CONVERTER 8V 400W |
In Stock: 0 $357.73000 |
|
VI-J1P-EZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 13.8V 25W |
In Stock: 0 $357.86000 |
|
VI-JWM-CZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 10V 25W |
In Stock: 0 $357.88000 |
|
VI-JWJ-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 36V 100W |
In Stock: 0 $357.90000 |
|
V375A8C400BF2Vicor |
DC DC CONVERTER 8V 400W |
In Stock: 0 $357.97000 |
|
VI-J33-CW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 100W |
In Stock: 0 $357.99000 |
|
VI-J12-CZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 25W |
In Stock: 0 $358.07000 |
|
![]() |
VE-JWM-CZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 10V 25W |
In Stock: 0 $358.09000 |
V375A2C160BGVicor |
DC DC CONVERTER 2V 160W |
In Stock: 0 $358.10000 |