| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-200™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 20V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
VI-250-EW-F6Vicor |
DC DC CONVERTER 100W |
In Stock: 0 $302.06000 |
![]() |
VI-B54-EU-F1Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 200W |
In Stock: 0 $302.08000 |
![]() |
VI-BW0-CW-F2Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 100W |
In Stock: 0 $302.10000 |
![]() |
VI-B13-CW-F2Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 100W |
In Stock: 0 $302.19000 |
VI-264-EW-F2Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 100W |
In Stock: 0 $302.19000 |
|
![]() |
VI-BW0-CW-F1Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 100W |
In Stock: 0 $302.19000 |
![]() |
VI-B13-EW-F2Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 100W |
In Stock: 0 $302.19000 |
VI-253-EV-F2Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 150W |
In Stock: 0 $302.21000 |
|
![]() |
VI-B54-EU-F3Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 200W |
In Stock: 0 $302.24000 |
VI-250-EX-F2Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 75W |
In Stock: 0 $302.24000 |