| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BWR (10W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 500mA, 500mA |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 95°C |
| Efficiency: | 78% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.45" H (25.4mm x 25.4mm x 11.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TEN 15-4822WITRACO Power |
DC DC CONVERTER +/-12V 15W |
In Stock: 0 $52.51100 |
|
TEN 15-4823WITRACO Power |
DC DC CONVERTER +/-15V 15W |
In Stock: 0 $52.51100 |
|
PXD1048S3P3TDK-Lambda, Inc. |
DC DC CONVERTER 3.3V 10W |
In Stock: 0 $52.52000 |
|
PXD10-24S3P3TDK-Lambda, Inc. |
DC DC CONVERTER 3.3V 10W |
In Stock: 0 $52.52000 |
|
PXD1012S3P3TDK-Lambda, Inc. |
DC DC CONVERTER 3.3V 10W |
In Stock: 2 $52.52000 |
|
PQA30-D24-S12-DCUI Inc. |
DC DC CONVERTER 12V 30W |
In Stock: 0 $52.52632 |
|
PQA30-D24-S15-DCUI Inc. |
DC DC CONVERTER 15V 30W |
In Stock: 0 $52.52632 |
|
PQA30-D24-S3-DCUI Inc. |
DC DC CONVERTER 3.3V 30W |
In Stock: 0 $52.52632 |
|
PQA30-D24-S9-DCUI Inc. |
DC DC CONVERTER 9V 30W |
In Stock: 0 $52.52632 |
|
PQA30-D48-S12-DCUI Inc. |
DC DC CONVERTER 12V 30W |
In Stock: 0 $52.52632 |