| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BMR463 (82.5W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module, Digital |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 83 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (With Derating) |
| Efficiency: | 95.2% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 15-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.01" L x 0.54" W x 0.32" H (25.7mm x 13.8mm x 8.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | CB, CSA, IEC, TUV, UL |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ATA00AA36S-LEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
DC DC CONVERTER +/-5V 3W |
In Stock: 0 $17.07300 |
|
ATA00BB36S-LEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
DC DC CONVERTER +/-12V 3W |
In Stock: 0 $17.07300 |
|
ATA00CC36S-LEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
DC DC CONVERTER +/-15V 3W |
In Stock: 0 $17.07300 |
|
ASA00AA18-LSEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
DC DC CONVERTER +/-5V 6W |
In Stock: 0 $17.12880 |
|
ASA00CC18-LSEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
DC DC CONVERTER +/-15V 6W |
In Stock: 0 $17.12880 |
|
ASA00CC36-LSEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
DC DC CONVERTER +/-15V 6W |
In Stock: 0 $17.12880 |
|
ASA00AA36-LSEmerson Embedded Power (Artesyn Embedded Technologies) |
DC DC CONVERTER +/-5V 6W |
In Stock: 0 $17.12880 |
|
EC4AW14MCincon |
DC DC CONVERTER +/-12V 5.5W |
In Stock: 0 $17.17000 |
|
EC3B04Cincon |
DC DC CONVERTER +/-12V 7.5W |
In Stock: 0 $17.21300 |
|
EC3B05Cincon |
DC DC CONVERTER +/-15V 7.5W |
In Stock: 0 $17.21300 |