| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM30EW-NZ (30W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 30 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Heat Sink, Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C (With Derating) |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.02" L x 1.03" W x 0.65" H (51.4mm x 26.2mm x 16.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE, cULus, cURus |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MGDSK10OCGaia Converter |
DC DC CONVERTER |
In Stock: 3 $33.31000 |
|
REC10-243.3SRWZ/H2/A/M/SMD-RRECOM Power |
DC DC CONVERTER 3.3V 10W |
In Stock: 0 $33.34000 |
|
REC10-2415SRWZ/H2/A/M/SMD-RRECOM Power |
DC DC CONVERTER 15V 10W |
In Stock: 0 $33.34000 |
|
REC10-2412SRWZ/H2/A/M/SMD-RRECOM Power |
DC DC CONVERTER 12V 10W |
In Stock: 0 $33.34000 |
|
REC10-2405SRWZ/H2/A/M/SMD-RRECOM Power |
DC DC CONVERTER 5V 10W |
In Stock: 0 $33.34000 |
|
CPE5D48NSemiconductor Circuits, Inc. |
DC DC CONVERTER 24V 120W |
In Stock: 4 $33.48000 |
|
CPE3D36NSemiconductor Circuits, Inc. |
DC DC CONVERTER 24V 72W |
In Stock: 4 $33.48000 |
|
CPE9B36PSemiconductor Circuits, Inc. |
DC DC CONVERTER 12V 108W |
In Stock: 3 $33.48000 |
|
CPE15A36NSemiconductor Circuits, Inc. |
DC DC CONVERTER 5V 75W |
In Stock: 3 $33.48000 |
|
CPE5R48NSemiconductor Circuits, Inc. |
DC DC CONVERTER 29.8V 149W |
In Stock: 3 $33.48000 |