| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 121 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CHP2010K6040FNTVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 604U 1% N TR |
In Stock: 0 $5.65620 |
|
CHP2010K54R9FNTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 54U9 1% N TR100 |
In Stock: 0 $5.65620 |
|
CHP2010K1331FNTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 1K33 1% N TR100 |
In Stock: 0 $5.65620 |
|
CHP2010K10R0FNTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 10U 1% N TR100 |
In Stock: 0 $5.65620 |
|
CHP2010K1001FNTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 1K 1% N TR100 |
In Stock: 0 $5.65620 |
|
CHP2010K7R50FNWVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 7U5 1% N WP |
In Stock: 0 $5.65620 |
|
CHP2010K1003FNTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 100K 1% N TR100 |
In Stock: 0 $5.65620 |
|
![]() |
MSP2B820R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.65720 |
![]() |
MSP2B560R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.65720 |
![]() |
MSP2B22000JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.65720 |