| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 90.9 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402E64R9BNTVishay / Sfernice |
P 0402 64R9 B N TR |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P0402E88R7BNTVishay / Sfernice |
P 0402 88R7 B N TR |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P0402E15R0BNTVishay / Sfernice |
P 0402 15R0 B N TR |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P0603E30R0BNTAVishay / Sfernice |
P 0603 30R0 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P1206E3004BBTVishay / Sfernice |
P 1206 3004 B B TR |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P0402E82R5BNTVishay / Sfernice |
P 0402 82R5 B N TR |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P0603E25R5BBTBVishay / Sfernice |
P 0603 25R5 B B TR250 |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P0402E49R9BNTVishay / Sfernice |
P 0402 49R9 B N TR |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P1206Y1001BBTAVishay / Sfernice |
P 1206 Y 1001 B B TR100 |
In Stock: 0 $5.63780 |
|
P0402E51R1BNTVishay / Sfernice |
P 0402 51R1 B N TR |
In Stock: 0 $5.63780 |