| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.8 MOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402H1233BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 1233 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H5623BBTVishay / Sfernice |
P 0402 H 5623 B B TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H2803BBTVishay / Sfernice |
P 0402 H 2803 B B TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H5233BBTVishay / Sfernice |
P 0402 H 5233 B B TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H1173BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 1173 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H1203BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 1203 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
![]() |
RV0603Y1401BBTVishay / Sfernice |
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/8 0603 |
In Stock: 0 $5.51040 |
![]() |
RV0805Y1103BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.51040 |
![]() |
RV0805Y1002BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.51040 |
![]() |
P2010H2050BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.51040 |