| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 499 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402H3003BGTAVishay / Sfernice |
P 0402 H 3003 B G TR100 |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H6983BBTVishay / Sfernice |
P 0402 H 6983 B B TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H1803BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 1803 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H1503BBTVishay / Sfernice |
P 0402 H 1503 B B TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H3903BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 3903 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H4533BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 4533 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H1583BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 1583 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H2003BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 2003 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H1004BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 1004 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |
|
P0402H6803BNTVishay / Sfernice |
P 0402 H 6803 B N TR |
In Stock: 0 $5.50160 |