| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 215 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402Y3830BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 3830 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y5111BNTCVishay / Sfernice |
P 0402 Y 5111 B N TR500 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0805Y1802BNTVishay / Sfernice |
P 0805 Y 1802 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
CHP2010K1004FNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.41020 |
|
CHP2010K1003FBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.41020 |
|
CHP2010K1000FNWVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.41020 |
|
CHP2010K1000FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.41020 |
|
CHP2010K1000FNTBVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.41020 |
|
CHP2010K10R0FNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.41020 |
|
CHP2010K1000FNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.41020 |