| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 124 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402Y1003BNTAVishay / Sfernice |
P 0402 Y 1003 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402E8202BNTVishay / Sfernice |
P 0402 8202 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y1001BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 1001 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y2493BNTAVishay / Sfernice |
P 0603 Y 2493 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y4990BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 4990 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y2400BBTCVishay / Sfernice |
P 0603 Y 2400 B B TR500 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y9091BNTAVishay / Sfernice |
P 0603 Y 9091 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402E8252BNTVishay / Sfernice |
P 0402 8252 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y2032BBTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 2032 B B TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y3650BNTAVishay / Sfernice |
P 0603 Y 3650 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |