| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13.3 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402E1003BBTVishay / Sfernice |
P 0402 1003 B B TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Z5100BGTVishay / Sfernice |
P 0402 Z 5100 B G TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y1001BNTAVishay / Sfernice |
P 0402 Y 1001 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y1502BNTBVishay / Sfernice |
P 0603 Y 1502 B N TR250 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0805Y2493BNTAVishay / Sfernice |
P 0805 Y 2493 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y1273BNTAVishay / Sfernice |
P 0603 Y 1273 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y2802BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 2802 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y4020BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 4020 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y3300BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 3300 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y1212BNTVishay / Sfernice |
P 0603 Y 1212 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |