| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 64.9 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0805Y2611BNTAVishay / Sfernice |
P 0805 Y 2611 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y4421BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 4421 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y3321BNTAVishay / Sfernice |
P 0603 Y 3321 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y4991BBTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 4991 B B TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y3002BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 3002 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y1602BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 1602 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y3163BNTVishay / Sfernice |
P 0603 Y 3163 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0603Y1301BNTAVishay / Sfernice |
P 0603 Y 1301 B N TR100 |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y2701BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 2701 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |
|
P0402Y3572BNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 3572 B N TR |
In Stock: 0 $5.40780 |