| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.51mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CHP0603K2201FBTDVishay / Sfernice |
CHP 0603 100PPM 2K2 1% B TR1000 |
In Stock: 0 $5.38570 |
|
CHP0603K1004FNTVishay / Sfernice |
CHP 0603 100PPM 1M 1% N TR |
In Stock: 0 $5.38570 |
|
![]() |
P0402E10R0BGPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.39360 |
![]() |
P0402E15R0BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.39360 |
![]() |
P0402E10R0BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.39360 |
![]() |
P0402E22R1BNPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.39360 |
![]() |
P0402E31R6BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.39360 |
![]() |
P0402E33R2BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.39360 |
![]() |
P0402E15R0BGPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.39360 |
![]() |
MSP1BR1500FR10E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.39460 |