| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHPHT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 12.1 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.02W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.51mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CHPHT0805K3161FGTVishay / Sfernice |
RES SMD 3.16K OHM 1% 0.02W 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
|
![]() |
CHPHT0805K1653FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K2700FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K3103FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K3304FNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K2324FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K4422FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K1200FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K1911FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |
![]() |
CHPHT0805K2201FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.35440 |