| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PLTT |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.06 kOhms |
| Tolerance: | ±0.02% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±5ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 215°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
PLTT0805Z7151QGT5Vishay |
RES SMD 7.15KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7231QGT5Vishay |
RES SMD 7.23KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7321QGT5Vishay |
RES SMD 7.32KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7411QGT5Vishay |
RES SMD 7.41KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7501QGT5Vishay |
RES SMD 7.5K OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7591QGT5Vishay |
RES SMD 7.59KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7681QGT5Vishay |
RES SMD 7.68KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7771QGT5Vishay |
RES SMD 7.77KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7871QGT5Vishay |
RES SMD 7.87KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z7961QGT5Vishay |
RES SMD 7.96KOHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |