| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PLTT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.99 kOhms |
| Tolerance: | ±0.02% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±5ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 215°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
PLTT0805Z1002QGT5Vishay |
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2520QGT5Vishay |
RES SMD 252 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2550QGT5Vishay |
RES SMD 255 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2580QGT5Vishay |
RES SMD 258 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2610QGT5Vishay |
RES SMD 261 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2640QGT5Vishay |
RES SMD 264 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2670QGT5Vishay |
RES SMD 267 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2710QGT5Vishay |
RES SMD 271 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2740QGT5Vishay |
RES SMD 274 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |
|
PLTT0805Z2770QGT5Vishay |
RES SMD 277 OHM 0.02% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $5.23800 |