| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CHPHT0805K3302FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K1742FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K2200FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K1800FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K1502FNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K3301FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K2702FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K1301FNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K2000FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |
![]() |
CHPHT0805K2102FGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0805 |
In Stock: 0 $5.12160 |