| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 1010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.104" W (2.49mm x 2.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.51mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MSP2BR5000JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.03560 |
![]() |
DTO025C2R500JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025C5R000JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025C26100JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025C7R500JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025C50R00JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025CR4000JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025C30100JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025C25R00JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |
![]() |
DTO025C70002JTE3Vishay / Sfernice |
RES SMD TO252 |
In Stock: 0 $5.03800 |