| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 kOhms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402E10R0DGTVishay / Sfernice |
P 0402 10R0 D G TR |
In Stock: 0 $4.89840 |
|
![]() |
P1206Y3571BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y3742BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y3572BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y341K1BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y3573BNWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y3831BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y3522BNWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y4022BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |
![]() |
P1206Y3833BBWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.90240 |