| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.03W, 1/32W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | RF, High Frequency |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0202 (0505 Metric) |
| Supplier Device Package: | 02016 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CH02016-250RGFWVishay / Sfernice |
CH 02016 250U 2% F WP |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
![]() |
P0402H24R9BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.87200 |
P1206H1240BBTAVishay / Sfernice |
P 1206 H 1240 B B TR100 |
In Stock: 0 $4.87430 |
|
P1206H1002BBTEVishay / Sfernice |
P 1206 H 1002 B B TR2500 |
In Stock: 0 $4.87430 |
|
P1206H1371BBTAVishay / Sfernice |
P 1206 H 1371 B B TR100 |
In Stock: 0 $4.87430 |
|
P1206H2872BBTAVishay / Sfernice |
P 1206 H 2872 B B TR100 |
In Stock: 0 $4.87430 |
|
P1206H1022BBTAVishay / Sfernice |
P 1206 H 1022 B B TR100 |
In Stock: 0 $4.87430 |
|
P1206H5692BBTAVishay / Sfernice |
P 1206 H 5692 B B TR100 |
In Stock: 0 $4.87430 |
|
P1206H2002BBTAVishay / Sfernice |
P 1206 H 2002 B B TR100 |
In Stock: 0 $4.87430 |
|
P0402K1001BBPTVishay / Sfernice |
P 0402 K 1001 B B PT |
In Stock: 0 $4.88030 |