| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHPHT |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.02W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.51mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
P0402K1214BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.83680 |
![]() |
P0402K1134BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.83680 |
![]() |
P0805K1005BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.83680 |
![]() |
P0402K1104BBPTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.83680 |
![]() |
MSP3B442R0JS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.83840 |
![]() |
MSP2B10R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.84200 |
![]() |
MSP2B12R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.84200 |
![]() |
MSP2B8R200JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.84200 |
![]() |
MSP2B15R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.84200 |
![]() |
MSP2B22R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.84200 |