| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24.9 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MSP2B100R0FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B80R60FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B523R0FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B200R0FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B383R0FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B475R0FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B71R50FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B511R0FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B150R0FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |
![]() |
MSP2B47R50FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.82400 |