| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 91 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.068" W (3.00mm x 1.73mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.51mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MSP2B5R600FR10E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.36996 |
![]() |
MSP2B4R370FR10E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.36996 |
![]() |
MSP2B4R730FR10E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.36996 |
![]() |
MSP2B4R700FR10E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.36996 |
CHP0502K6111FBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0502 |
In Stock: 0 $4.38720 |
|
![]() |
PZHT2010-0R00GWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.39680 |
![]() |
MSP2B261R0GS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.40160 |
![]() |
MSP2B301R0GS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.40160 |
![]() |
MSP3B62R00JS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.40160 |
![]() |
MSP3B68R00JS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $4.40160 |