| Type | Description |
|---|---|
| Series: | L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 510 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
P1206H4754FNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P1206H5004FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P0603H3163FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P1206H4754FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P0805H1304FBTAVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P0603H3163FNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P0805H1004FNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P0603H1004FNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P0805H1004FNWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |
![]() |
P0805H1304FNWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.29600 |