| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 22.6 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RT1206DRE0746R4LYageo |
RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE07101KLYageo |
RES SMD 101K OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE0715R6LYageo |
RES SMD 15.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE0724R6LYageo |
RES SMD 24.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE072K08LYageo |
RES SMD 2.08K OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE076K9LYageo |
RES SMD 6.9K OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE076R2LYageo |
RES SMD 6.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE076R49LYageo |
RES SMD 6.49 OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE077K68LYageo |
RES SMD 7.68K OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RT1206DRE078R06LYageo |
RES SMD 8.06 OHM 0.5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02700 |