| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 237 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | MELF |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MMF204FRE237RYageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE23K2Yageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE23K7Yageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE23R2Yageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE23R7Yageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE240KYageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE240RYageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE243KYageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE243RYageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE249KYageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |