| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 91 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0207 |
| Supplier Device Package: | MELF |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MMF50SJR-9K1Yageo |
RES SMD 5% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02296 |
AF0603JR-0720MLYageo |
RES SMD 20M OHM 5% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02305 |
|
RC0805JR-0756MLYageo |
RES SMD 56M OHM 5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.20000 |
|
RC0805JR-0733MLYageo |
RES SMD 33M OHM 5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.20000 |
|
RC0805JR-0768MLYageo |
RES SMD 68M OHM 5% 1/8W 0805 |
In Stock: 60 $0.20000 |
|
RT0603DRD07348KLYageo |
RES SMD 348K OHM 0.5% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02368 |
|
RT0603DRD07360KLYageo |
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02368 |
|
RT0603DRD07374KLYageo |
RES SMD 374K OHM 0.5% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02368 |
|
RT0603DRD07390KLYageo |
RES SMD 390K OHM 0.5% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02368 |
|
RT0603DRD07402KLYageo |
RES SMD 402K OHM 0.5% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02368 |