| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.32 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
AA0603FR-077R5LYageo |
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-077R68LYageo |
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-077R87LYageo |
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-078R06LYageo |
RES SMD 8.06 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-078R25LYageo |
RES SMD 8.25 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-078R2LYageo |
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-078R45LYageo |
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-078R66LYageo |
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-078R87LYageo |
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |
|
AA0603FR-079R09LYageo |
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02261 |