| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0207 |
| Supplier Device Package: | MELF |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MMF50SFRF75RYageo |
RES SMD 75 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF7K5Yageo |
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF910RYageo |
RES SMD 910 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF91KYageo |
RES SMD 91K OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF91RYageo |
RES SMD 91 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF9K1Yageo |
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
RT1206FRE071M11LYageo |
RES SMD 1.11M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02202 |
|
RT1206FRE071M1LYageo |
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02202 |
|
RT1206FRE071M21LYageo |
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02202 |
|
RT1206FRE071M2LYageo |
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02202 |