| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RC_L |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
AA0603FR-075R49LYageo |
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02163 |
|
![]() |
AA0603JR-072R4LYageo |
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02163 |
MMF50SFRF10RYageo |
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF100KYageo |
RES SMD 100K OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF100RYageo |
RES SMD 100 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF10KYageo |
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF120RYageo |
RES SMD 120 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF12KYageo |
RES SMD 12K OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF12RYageo |
RES SMD 12 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |
|
MMF50SFRF150RYageo |
RES SMD 150 OHM 1% 1/2W MELF |
In Stock: 0 $0.02184 |