| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RC_L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 64.9 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RC0201DR-0764R9LYageo |
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-07665KLYageo |
RES SMD 665K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-07665RLYageo |
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-0766K5LYageo |
RES SMD 66.5KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-0766R5LYageo |
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-07680KLYageo |
RES SMD 680K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-07680RLYageo |
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-07681KLYageo |
RES SMD 681K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-0768K1LYageo |
RES SMD 68.1KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-0768KLYageo |
RES SMD 68K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |