| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RC_L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 499 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RC0201DR-0749K9LYageo |
RES SMD 49.9KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K02LYageo |
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K12LYageo |
RES SMD 4.12KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K22LYageo |
RES SMD 4.22KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K32LYageo |
RES SMD 4.32KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K3LYageo |
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K42LYageo |
RES SMD 4.42KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K48LYageo |
RES SMD 4.48KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K53LYageo |
RES SMD 4.53KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |
|
RC0201DR-074K64LYageo |
RES SMD 4.64KOHM 0.5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02030 |