| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 115 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
AA0201FR-0712KLYageo |
RES SMD 12K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-0714K3LYageo |
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-0715K4LYageo |
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-0715RLYageo |
RES SMD 15 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-07178RLYageo |
RES SMD 178 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-0719K1LYageo |
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-071K1LYageo |
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-071K87LYageo |
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-07210RLYageo |
RES SMD 210 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |
|
AA0201FR-07221KLYageo |
RES SMD 221K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.01617 |